Hej på er!
Nu är vi snart i November månad och vi ser hur Coronan fortsätter att ha alla länder i sitt grepp. Vi kan dock berätta att bokningsläget har varit mycket bra och ser fortsatt bra ut. Vad det gäller hur vi hanterar Corona på Fjällvattnet finns info i fliken ovan, men vi har tagit beslutet att bastun är stängd tillsvidare!
I år har vi ju 53 veckor men ingen äger andel för v53 vilket innebär att de veckorna hyrs ut och vi har redan fullbokat den veckan. Vidare ser bokningsläget bra ut även för de kommande sportloven och ni som äger vecka 9 men inte tänker nyttja den, hör av er snarast till receptionen då vi har 20 familjer på kö vilket är glädjande.
Vi i styrelsen fortsätter att jobba på och det som vi kan berätta idag är att det är nu dränerat runt stuga 29 och 30. Vidare så har vi vecka 44 bytt två pumpar i avloppsbrunn som sedan pumpar det vidare till reningsverket.
Samtliga stugor har fått ny kaffe bryggare och vattenkokare som styrelse placerade ut under förra helgen då vi hade styrelsemöte i Fjällvattnet. Vi hoppas att dessa ska uppskattas.
Tveka inte att höra av er med synpunkter eller tankar. Johan Dagerhamn 076711190 eller mail: johan@dagerhamn.se

One response
Mycket bra sätt att informera på . imponerad, utveckla detta om möjligt.